STEAMBOAT STOMPERS
 
Obsah zpět Str.1 Str.2 Str.3 Str.4 Str.5 Str.6 Str.7 Str.8 Str.9 Str.10 Str.11 Str.12 Další Faktografie

HISTORIE KAPELY - strana 10

TŘETÍ DESETILETÍ ČINNOSTI

Stránky se připravují
Na objednávku firmy Monitor-EMI kapela ve studiu Bevox unikátně ztvárnila notoricky známé písně od táborových ohňů. Sound této desky je typický pro Steamboat Stompers a Antonín Brych se zde překonává ve výrazovém vokálu i ve hře na housle. Ingrišova melodické skladba "Niagara" je již divácky úspěšným hitem kapely jak v Holandsku, tak v Německu u Dánsku.

Po dvanácti letech odešel z kapely Frentišek Staňek a vrátil se Jaromír Konůpka. Byl to rok, kdy kapela opět ve studiu Bevox natočila další desky zpívané dixilandové a swingové písničky na CD s názvem "Výlet parníkem" a slavila úspěchy na jazzových festivalech v Geksenkirchen, Hertogenboschi, Ommenu a Torgau. Poslední roky se vyznačovaly vystupováním na evropských podiích již s takovými kapelami jako jsou kapely Lionela Hamptona, Kennyho Balla, Mr. Acker Bilka, Chrise Barbera a Dutch Swing College Bandu.

V Praze i mimo Prahu uskutečnili Steamboat Stompers společně řadu koncertů s takovými hosty, jako je zpěvák Chet Williamson z Jižní Karoliny, trombonista a zpěvák Gene "Mighty Flea" Conners, gospelová skupina Clara Ward Singers z Los Angeles a členka této skupiny Pat Klipp. Natočili další CD plné dexilandových a swingových evergreenů. CD se jmenuje "Dixiland Puzzle" a vyznačuje se tím, že jako na jediném na světě je použito v designu titulní strany pravé Puzzle-skládačky.

Třicátý rok existence kapely se vyznačoval omlazením kapely hráčem na kontrabas - osmnáctiletým Janem Greifonerem, který nahradil Tomeše Smetanu a třiadvacetiletým Martinem Hložkem, který vystřídal Ladislava Šindlera u bicích nástrojů.