STEAMBOAT STOMPERS
 
Obsah zpět Str.1 Str.2 Str.3 Str.4 Str.5 Str.6 Str.7 Str.8 Str.9 Str.10 Str.11 Str.12 Další Faktografie

HISTORIE KAPELY - strana 5

EXPERIMENTY V OBSAZENÍ

Kapela 4a.jpg(74 kb)

V roce 1973 opustil kapelu trombonista Václav Fiala, kterého nahradil Pavel Janík, místo Štěpána Jaroschy nastoupil za bicí Ladislav Šindler a kapelu opustila i krátkodobě zde působící zpěvačka Jarmila Moravcová.
Pavel Janík,
Jiří Kadlus, Jan Jelínek, Ladislav Šindler, Karel Káles, Antonín Brych a Jaromír Konůpka.


A aby nebylo všeho dost, rozloučil se s kapelou o rok později i pianista Karel Kales, kytarista Jan Jelínek, kterého nahradil banjista a kytarista Karel Huser.

Dík těmto změnám nastala v činnosti kapely doba improvizací a hledání nové tváře. Chuť zahrát si swing se vším všudy se projevila dokonce rozšířením melodické sekce o tenorsaxofonistu Michala Havránka a druhého trumpetistu, kterého v některých skladbách velice zdatně zastal Karel Huser. V této době se styl a sound kapely měnil koncert co koncert.

Kapela 1a.jpg(52 kb)
Vladimír Klusák, Jiří Kadlus, Karel Huser, Ladislav Šindler, Jaromír Konůpka, Tony Brych, Michal Havránek, Pavel Janík.

Bylo to dáno také tím, že u piana se neustále střídali tři pianisté - Fats Walerovsky orientovaný a zpívající Jaroslav Kos, stylový doprovázeč Petr Karen a swingem nabitý Vladimír Klusák. V té době odešel i bubeník Ladislav Šindler a do sestavy se opět vrátil Štěpán Jaroschy.

Kapela s Karenem a.jpg(104 kb)
Antonín Brych, Jiří Kadlus, Jaromír Konůpka, Pavel Janík, Petr Karen, Karel Huser a Štěpán Jaroschy.

Doba experimentů skončila až příchodem pianisty Jana Mimry v roce 1977, čímž se obsazení kapely stabilizovalo a kapela se vrátila opět ke starému dobrému dixilendu.

Kapela 3a.jpg(82 kb)
Karel Huser, Štěpán Jaroschy, Tony Brych, Jaromír Konůpka, Pavel Janík, Jan Mimra, Jiří Kadlus.