STEAMBOAT STOMPERS
 
Obsah zpět Str.1 Str.2 Str.3 Str.4 Str.5 Str.6 Str.7 Str.8 Str.9 Str.10 Str.11 Str.12 Další Faktografie

HISTORIE KAPELY - strana 4

PRVNÍ ÚSPĚCHY DOMA

V roce 1972 natočil režisér Jan Bonaventura v originálních kulisách a za originálního konferování Eduarda Hrubeše televizní film "Hrají Vám Steamboat Stompers". Natočení tohoto pořadu bylo posledním vystoupením, kdy kapela spolupracovala se zpěvačkou Svetlou Gostevou, která v následujících dnech odcestovala mimo republiku se svým otcem, pověřeným úkoly v jiné zemi.

V tomto roce odešel z kapely František Hrůza a byl nahrazen bubeníkem Štěpánem Jaroschy. Vedení kapely převzal Jiří Kadlus.

Kapela v TV a.jpg(114 kb)
Václav Fiala, Jaromír Konůpka, Antonín Brych, Jiří Kadlus, František Hrůza a Jan Jelínek v televizních kulisách.

Tony a basa a.jpg(24 kb)
Již od konce roku 1971 se objevovala na podiích s kapelou Steamboat Stompers zcela nová tvář, a to tvář zpěvačky Evy Svobodové. S touto začínající a skutečně talentovanou zpěvačkou získávala kapela další a další příznivce i úspěchy na svých Kapela se Svobodovou a.jpg(19 kb)
vystoupeních a je obrovská škoda, že neexistuje ani jediná nahrávka, která by tuto dobrou spolupráci dokumentovala. Kapela se stala tak oblíbenou, že odehrála v tomto roce v pražském jazzovém klubu Reduta rekordních čtyřicet čtyři koncertů.


Jan Jelínek, Štěpán Jaroschy, Jiří Kadlus, Antonín Brych,
Eva Svobodová, Karel Káles, Jaromír Konůpka a Václav Fiala.


Rok 1972 se stal významným zejména pro basistu a příležitostného zpěváka kapely Antonína Brycha. Tento, civilním povoláním skladník olejů v učňovském závodě ČKD Praha, stále více a více udivovaval publikum svým skutečně originálním vokálním projevem, zvaným v odborných kruzích, scat. Jeho scat, umocněný klaunskou mimikou a gesty navazujícími nekompromisně nejužší kontakt s publikem, nenechával nikoho na pochybách, že "Tony" je nejlepší. A tak došlo k tomu, že se stal nejlepším jazzovým zpěvákem roku.Antonín "Tony" Brych.