STEAMBOAT STOMPERS
 
<< < 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 > >>
Několik fotografií z historie kapely

21.prosince 2005
JAZZOVÉ VÁNOCE
Praha 3, kongresový sál hotelu Olšanka
VÁNOCE S KUŘÁTKY

Kapela Steamboat Stompers připravila pro své příznivce tradiční vánoční koncert v hotelu Olšanka a opět na něj pozvala zahraniční hosty. I když to tentokrát nebylo zahraničí zámořské, bylo se na co dívat a co poslouchat. Koncert otevřela slovenská zpěvačka Patricie Páleníčková, která se nejprve doprovodila na kytaru při zpěvu zahajovací koledy, aby posléze kytaru vyměnila za banjo, přizvala několik dalších muzikantů (svého krajana kornetistu Juraje Kollára a steamboatskou rytmiku) a zazpívala pár dixielandových tradicionálů.
Poklidný průběh koncertu vzápětí rozproudili další hosté, kterými bylo trio muzikantů ze Zvolena doprovázející tři neposedné dívenky ve věku 17-18 let - Alžbeta Vaculčiaková, Viera Hudcová a Lenka baldovská, které si říkají Sweet Little Chicks. Zpívají nejrůznější jazzové evergreeny, při čemž uplatňují svůj pohybový temperament. Mají široký repertoár, sluší jim to, a když coctailové šatičky s čelenkami a boa vyměnily za tmavé oblečení doplněné buřinkami a zazpívaly Mackieho Messera, sklidily obrovský aplaus. Doprovodné trio tvoří klávesista a duše celé skupiny Pavol Kováč, perkusista Pavol Kabina a výtečný hráč na tenorsaxofon, jeden z nejlepších na Slovensku, Štefan Čeman. Právě zařazení tohoto nástroje do doprovodu se zdá být velmi šťastným tahem, protože jeho hlas si s dívčím zpěvem báječně rozumí a doplňuje ho v instrumentálních mezihrách, kdy se "kuřátka" věnují pohybu. Několik dalších informací o těchto nadějných vokalistkách můžete najít na adrese www.szuszvolen.szm.sk.
Po dlouhé první polovině a přestávce věnované seznamování publika s produkty pivovaru Kutná Hora nastoupili na pódium domácí doplnění už tradičně Evou Emingerovou, která opět zářila sólově i v duetech s Tony Brychem. Vedle hraní a zpívání se tentokrát i trochu více hovořilo, protože bylo nutno publikum seznámit s úspěšným účinkováním kapely na listopadovém dixielandovém festivalu v kalifornském San Diegu. O pozvání se zasloužil trombonista Alan Adams, který na Jazzových Vánocích vystoupil před dvěma lety, a protože se mu na českých koncertních pódiích i v kutnohorském pivovaru líbilo, nenechal si své nadšení pro sebe a výsledkem byla historická cesta, kterou bohužel ze zdravotních důvodů neabsolvoval Tony Brych. Ovšem při výčtu zásluh nesmí být zapomenut ani náš někdejší reprezentační kanoista Pepík Šedivec, který je teď Alanovým krajanem, na pražské vystoupení ho tehdy nasměroval a letos se kamarádům muzikantům při jejich návštěvě patřičně věnoval. Na další rozvíjení těchto podrobností nebyl samozřejmě při mluvených vstupech čas, diváci chtěli hlavně slyšet hudbu, ale byli samozřejmě potěšeni tím, že se jejich oblíbená kapela v kolébce jazzu neztratila.

Ivan Kott

Fotografie budou dodány, pokud se ozve některý z fotografujících diváků a zašle své snímky prostřednictvím E-Mailu.
Vložit FOTO
Vložit FOTO
Vložit FOTO
Další strana