STEAMBOAT STOMPERS
 
<< < 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 > >>
Několik fotografií z historie kapely

21.dubna 2005
JAZZOVÉ HODY 2005
Praha, Hotel Olšanka
HOUSLE DOBYLY OLŠANKU

Jen pět dnů po úspěšném vystoupení v kulturním programu Jonáš-klubu v Salesiánském divadle se objevila Anička Mlinariková jako host jarního koncertu kapely Steamboat Stompers v hotelu Olšanka. Pódium ovládla ovšem až ve druhé polovině, ta prvá patřila hostitelské kapele, jejím pěveckým oporám Tony Brychovi a Evě Emingerové a hostu, kterého kapelník Jiří Kadlus považuje za svého hlavního trumpeťáckého učitele, i když k němu nikdy do hodin nechodil. Je to Luboš Bob Zajíček, který opět dokázal, že na svůj kornet dokáže zahrát všechno - od neworleánské tradice až po jazz naprosto moderního střihu. S kapelou i oběma zpěváky si dobře rozumí a připojoval se k nim nejen zvukem svého nástroje, ale i hlasem.
Po přestávce opět zahájili domácí, ale pak už slavnostně naladěný kapelník zavzpomínal na koncert Stephana Grappelliho v Lucerně a pozval na pódium dívku, která se snaží v tradici jazzových houslí pokračovat. Anička hrála za doprovodu kláves, kontrabasu, bicích a občas i kytary, a na jednu písničku se vytvořila skupinka pouličních muzikantů, kde housle doprovázel pianista Jiří Kadlus jr. na valchu, Jan Kašpar na banjo a Pavel Šlosar na kontrabas. Zazpívat si přišla Eva, postupně se přidal
i Tony a Bob, a závěr koncertu byl jedním velkým jamováním, v němž se nadějná houslistka neztratila.
Návštěvnost nebyla tentokrát příliš vysoká a pro kapelníka potěšující, ale ti kdo přišli, dokázali vytvořit pro účinkující báječné a srdečné prostředí, a ti co nedorazili, přišli skutečně o mnoho. Je na nich, aby to příště napravili.

Ivan Kott

Otištěno ve zpravodaji Jonáš-klubu č. 8, duben 2005

jh05-01.jpg(10 kb)jh05-02.jpg(11 kb)
Tony Brych s vážnou tváří vstupoval na podium, aby vzápětí rozzářil diváky i sebe.

jh05-03.jpg(28 kb)
Luboš "Bob" Zajíček, jako první host kapely Steamboat Stompers, opět dokázal, že jeho stříbrný cornet a on jedno tělo a duše jsou. To, co na koncertě zahrál, byla pro každého posluchače skutečná lahůdka. Opět se ukázalo, že máme v Čechách pravé perly, takže nemusíme závistivě pokukovat do ciziny.
jh05-04.jpg(13 kb)jh05-05.jpg(16 kb)
K Zajíčkovi se přidala i Eva Emingerová

jh05-06.jpg(7 kb)jh05-07.jpg(5 kb)

Dokonce si oba společně zazpívali.

jh05-08.jpg(5 kb)jh05-09.jpg(7 kb)

Skutečným a milým překvapením bylo vystoupení mladé houslistky Anny Mlinarikové.

jh05-11.jpg(15 kb)

Obrovský úspěch u publika mělo vystoupení přímo při koncertu složeného Street Bandu.