STEAMBOAT STOMPERS
 
<< < 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 > >>
Několik fotografií z historie kapely

22.prosince 2004
JAZZOVÉ VÁNOCE
Praha 3 - hotel Olšanka
Vyprodaný kongresový sál hotelu Olšanka byl nadšen. Nadšení bylo takové, že se přeneslo i na osoby pověřené předáním kytic zhotovených firmou MIMOSA hostům. V závěru koncertu zůstaly v sále a nadšeně s ostatními aplaudovaly, takže k předání kytic došlo neformálně až v šatně.
Koncert zahájila hned naplno kapela Steamboat Stompers
Jiří StivínJiří Kadlus jr., Martin Hložek a Pavel Šlosar se při doprovodu Jiřího Stivína skutečně činili
HLAVNÍ HOST KONCERTU
JIŘÍ STIVÍN


Zahrál si s Evou Emingerovou ........ i Tony Brychem
Jiří Stivín, Tony Brych a Eva Emingerová zahráli a zazpívali skladbu Karavana
--
Ještě
jednou

JIŘÍ
STIVÍNKutnohorští se již těší na příští koncert
VÁNOCE V OLŠANCE - vzpomínka přímého účastníka.

Nazývá-li kapelník Jiří Kadlus vánoční a jarní koncerty kapely Steamboat Stompers v hotelu Olšanka JAZZOVÝMI HODY, činí tak zcela po právu. Mohli se o tom znovu přesvědčit všichni, kdo přišli ve středu 22. prosince 2004 do kongresového sálu, a to i přesto, že se tu tentokrát neobjevily žádné čokoládově zbarvené hvězdy z kolébky jazzu.

V prvé polovině hrála kapela orchestrálky i zpívané kousky v základní sestavě, bez hostů, protože Evu Dostálovou-Emingerovou už nelze za hosta považovat, ta už ke kapele neodmyslitelně patří, a vždy si s ní ráda přijde něco střihnout, ať už sólově nebo v duetu s Tony Brychem.

V druhé polovině se na pódiu objevil host; sice jediný, ale vydající za mnoho dalších, už jen tou spoustou nástrojů, které si sebou přinesl. Když řeknu, že měl tři saxofony, příčnou flétnu a řadu různých píšťalek, nemůže být nikdo na pochybách o tom, že se jedná o Jiřího Stivína. Hrál s celým orchestrem i s malým kombem, zazpívali si s ním Eva a Tony, a jako vždy, hýřil skvělými nápady. Celé vystoupení se neslo ve velmi srdečném a humorném duchu, Jiří během svých improvizací nezapomínal ani na vánoční koledy, a vrcholem bylo, když při Ellingtonově Caravaně přišli Eva s Tonym přioděni arabskými šátky jako skuteční obyvatelé pouště (jen velbloud jim chyběl). Nabité hlediště propuklo v huronský smích, ale Jiří ani nehnul brvou a neochvějně foukal do flétny. Když jsem se ho po koncertě ptal jak mohl ten pohled tak statečně vydržet, prohlásil, že za ta léta muzicírování už zažil lecos a je na nejrůznější ptákoviny zvyklý.

Pro ty, kdo Stýmbouty už delší dobu neviděli, bych měl dodat, že v kapele došlo ke změně na postu kontrabasisty. Švýcar Theo odešel a nahradil ho Pavel Šlosar, který se při svém prvém vystoupení v Olšance výborně uvedl a svým doprovodem dobře sekundoval sólům přeslavného hosta. Jiří Kadlus touto dobou už přemýšlí čím opět vyšperkovat jarní Jazzové hody, ale posluchači mohou do té doby navštívit koncerty Stýmboutů i v jiných sálech v Praze i mimo ni. Informace o termínech i místech získáte na internetové adrese www.steamboatstompers.cz.

Ivan Kott

P.S.
Když jsem pár dnů po Vánocích viděl v novinách fotografii Jiřího Stivína právě se vrátivšího z Kolomba a pak slyšel v rozhlase jeho líčení děsivého dobrodružství, které zažil na pobřeží Srí Lanky, úplně mě zamrazilo. Uvědomil jsem si, že stačila menší dávka štěstí a Jiřího vystoupení v Olšance mohlo být tím posledním, které jsem zažil.
Další strana