STEAMBOAT STOMPERS
 
<< < 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > >>
Několik slov na adresu kapely

12.ledna 2004
JUBILANTI A JEJICH HOSTÉ
Odezvy Jazzových vánoc 2003


Odezva 1.)

Vážený pane inženýre,

na Váš Vánoční koncert jsme se vydali ve velké sestavě a byli jsme všichni nadšeni - nejen my dříve narození, ale i omladina! Muzika byla fantastická, jako vždy. Hosté přesně zapadli, prostě výsledek je jako vždy takový, že z té neopakovatelné nálady žijeme dlouho. Samozřejmě jsme si koupili nová CD, takže znovu prožíváme jarní oslavu a vychutnáváme atmosféru klubu v Kalifornii .....

Nepochybujeme, že jste měli hezké Vánoce, Silvestra i Nový rok i bez našeho přání, přesto si dovolujeme popřát vše nejlepší nejen do r. 2004!

Za Transplantační centrum Motol (bylo nás na koncertě 17)

Jaroslav Špatenka


Odezva 2.)

Všichni, kdo zažili 3. dubna loňského roku koncert, který v hotelu Olšanka pořádala kapela Steamboat Stompers ke svým 35. narozeninám, si jistě pamatují na výtečné výkony členů kapely i všech přizvaných hostů, a báječnou náladu, která celý koncert provázela. A to vše si mohou oživit (a ti, kteří tam nebyli, se s tímto zážitkem seznámit) při poslechu alba, které je sestřihem zvukového záznamu koncertu. Jmenuje se DIXIELAND JUBILEE - THE STEAMBOAT STOMPERS AND FRIENDS, obsahuje 16 skladeb, z nichž 8 hraje domovská kapela se zpívajícími Tony Brychem a Evou Emingerovou, a stejný počet je záznamem jamovaní, které vypuklo ve druhé polovině večera, a při němž se na pódiu vystřídalo devět výborných jazzových přátel a gratulantů.

Sestřih z prvé, domácí části koncertu, zahajují orchestrálky, chybět nemůže ani Coney Island Washboard, v níž si celá kapela zazpívá o „Steamboat Stompers Harmony“, a pak se objevují tři sóloví zpěváci. Prvým z nich je Honza Kašpar, který si s chutí zazpíval Kainarův český text ve skladbě Whispering, a doplnil ho pěkným sólem na své banjo. Potom Tony Brych zpívá I Got Rythm a Avalon, a posluchač se nestačí divit, kolik scatových slabik se mu do těch melodií vejde. Spadané listí, neboli Autumn Leaves tu zazní pochopitelně v podání Evy Emingerové, a výtečným pianovým sólem se v něm blýskne Jiří Kadlus mladší. Divácky i posluchačsky jsou vděčná dueta Evy s Tonym, takže ani zde nemůže jedna jejich parádička chybět. Je to Margie, která je výborně odehraná a odzpívaná, ale ti dva z ní udělali také trochu comedy song – Tony svým dravým scatem a Eva jednak „přepínáním“ hlasových rejstříků do nejrůznějších poloh, jednak vlastními textovými úpravami, díky nimž se posluchač dozví i to, že „proti vůli rodičů s Tonym Brychem zpívá“.

Ve druhé části koncertu se mezi hosty objevilo několik dalších výtečných vokalistů. Na albu je zachycen Petr Hasman, který si s Tonym zazpíval Basin Street Blues, When You´re Smiling zazněla v podání klarinetisty Jaromíra Konůpky, kontrabasista Michal Filek interpretoval svým osobitým způsobem On The Sunny Side Of The Street, trombonista a armstrongovský zpěvák Jan Jirucha si střihl velký hit svého učitele – Blueberry Hill, a pak Berlinovu Cheek To Cheek s Evou, která si také zazpívala s klarinetistou Rudou Musilem. Byl to jednak jejich duet v Nevertheless, pak pěvecký doprovod k parádnímu Rudovu sólu v Ellingtonově Caravaně, a další duet v závěrečné skladbě alba, Kadlusových Kutnohorských námluvách, které jsou oslavou i propagací sponzorského pivovaru Kutná Hora.

Výborně je zpracován i obal, kde se lze dočíst muzikantské sestavy pro jednotlivé skladby a prohlédnout si všechny interprety shromážděné na pódiu v závěru koncertu. Vyfotografoval je zvukový šéf celé nahrávky Petr Benesch, a jmenovkami opatřil autor výtvarného zpracování, kapelník, kornetista, dramaturg a režisér koncertu, manažér a spoluzakladatel kapely, Jiří Kadlus. Pokud chcete namítnout, že to je kumulace funkcí, je to zbytečné. On to všechno dokáže neuvěřitelně zvládnout, což znovu potvrdil při nedávném vánočním koncertu, který se konal opět v Olšance, a to v sobotu 20. prosince 2003, a nové album na něm bylo poprvé představeno a nabídnuto veřejnosti.

Vánoční večer byl tradičně výborný, opět se neobešel bez hostů, když domácí kapelu doplnil jeden tuzemský a jeden zahraniční. (Evu Emingerovou už za hosta nepočítám, ta ke kapele dávno patří.) Host český přijel z Mladé Boleslavi, jmenuje se Hot Club, a je to výborná kapela, která existuje už 40 let. Hostem zahraničním byl Alan Adams ze San Diega, představil se jako zpěvák, trombonista i hráč na tubu. Tu samozřejmě přes velkou louži nestěhoval, zapůjčili mu ji mladoboleslavští, s nimiž si také zahrál. Byl celým zdejším pobytem nadšen – líbilo se mu nejen v Praze, kterou by rád znovu navštívil za letního počasí, ale i v Mladé Boleslavi, kde se Stýmbouty rovněž koncertoval, i v Kutné Hoře, kde ho uchvátila nejen Sv. Barbora, ale i místní pivovar, který už léta ke kapele a jejím akcím neodmyslitelně patří.

Patřil i při koncertě vánočním, v předsálí opět kraloval výčepní pult s chmelovým mokem Dačický, a tradicí se pomalu stávají také chleby z Michelských pekáren namazané pomazánkou z masné výrobny Toro Hlavečník. Jirka Kadlus se skutečně dobře stará o své publikum, které se už může těšit na koncert jarní, který bude v dubnu, a na němž by se měly objevit americké gospelové hvězdy.

Ivan KottRádi zveřejníme další odezvy.

Vložit FOTO - kdo dodá???
Vložit FOTO - kdo dodá???
Vložit FOTO - kdo dodá???
Vložit FOTO - kdo dodá???
Další foto